25 червня 2013 в Одесі розпочався “Європейський тиждень сталої енергетики в Одесі”

    Європейський тиждень сталої енергетики в Одесі розпочався з прес-конференції та нагородження переможців конкурсу «Енергоефективна Одещина», який вперше пройшов в Одеській області. На конкурс було подано близько 150 робіт у чотирьох номінаціях. Звичайно, кожна з номінацій конкурсу стала пріоритетною для учасників різного віку. Наприклад, номінація «Малюнок» наповнена яскравими дитячими малюнками.

DSC_2649

 А от у номінації «Фоторобота» зображено багато цікавих прикладів простих способів енергозбереження, які відобразили дорослі учасники конкурсу. Великий інтерес у членів конкурсної комісії викликали роботи у номінації «Енергоефективна родина». Несподіваною і цікавою виявилася робота, яка відображає будівництво «пасивного» будинку з споживанням мінімуму природних і енергетичних ресурсів для його функціонування. Також цікавими та сучасними виявилися дитячі роботи з цієї ж номінації. Діти на прикладі власних сімей розповіли про прості способи економії енергії вдома. Незважаючи на досить складний вибір, журі визначили найкращі роботи. І 25 червня відбулося урочисте нагородження переможців, а також виставка кращих конкурсних робіт «Енергоефективної Одещини».

DSC_0983

   Ініціатор конкурсу – керівник громадської організації «Мама-86-Одеса» – Слесаренок С.Ф. поінформувала присутніх про цілі Європейського тижня сталої енергетики та про заходи, які будуть проходити в Одесі в рамках тижня сталої енергетики. Європейський тиждень – це щорічна ініціатива Європейського Союзу, заснована в 2006 році. Цей тиждень широко відзначається в усій Європі від Брюселя до Тбілісі. Заходи, що проходять в рамках Європейського тижня сталої енергетики, завжди спрямовані на поліпшення енергоефективності та використання відновлюваної енергії. Вони сприяють поширенню кращих практик, надихають на нові ідеї та досягнення високого рівня економії енергії на побутовому рівні.

   У ході тижня відбудуться: «Вуличні» дебати з мешканцями великого житлового масиву на околиці Одеси про енергозбереження в цих будинках та семінар «Енергоефективна модернізація багатоповерхових будинків в Одесі».

   За словами директора комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія» Лейвікова С.М., енергозбереження не повинно бути лише гаслом, це один з небагатьох питань, які повністю залежать від кожного громадянина. Якщо енергоємність української економіки одна з найвищих у Європі, значить кожен з нас вдома і на роботі за старою звичкою споживає енергії більше, ніж європейці. Хотілося б, щоб кожен частіше замислювався про розумне і дбайливе енергоспоживання.

   За словами директора департамента розвитку інфраструктури та житлово-комунального господарства Одеської обласної державної адміністрації – Абрамової Є.Г., стан енергоефективності та можливості збільшення використання відновлюваної енергії в Одеській області мають великий потенціал. Є успішні європейські практики з впровадження енергозберігаючих технологій, які необхідно впроваджувати в Одеській області.

   Заступник директора Департаменту-начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків та європейської інтеграції Департаменту зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції Одеської облдержадміністрації Різникова Я.А. акцентувала увагу на особистій відповідальності кожного громадянина за енергоефективність та реалізацію спільних проектів ЄС та України у сфері енергоефективності, а також звернула увагу на важливості роботи з підростаючим поколінням у напрямі виховання культури споживання енергоресурсів.

   Кожен спікер у своїй промові звернув увагу, що в сучасних умовах тільки особиста відповідальність кожного громадянина за енергоефективність в повсякденному житті дозволить Україні досягти бажаних рівнів енергозбереження.

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s