«Вуличні» дебати в Одесі: мешканці багатоповерхівок отримали відповіді на всі питання про поліпшення умов життя та проведення санації своїх будинків

   IMG_063126 червня в одному із дворів серед багатоповерхівок відбулися обговорення можливості реалізації заходів з енергозбереження у житловому секторі Одещини. З мешканцями будинків спілкувалися представнники громадської організації «Мама-86-Одеса» та спеціалісти фірми «Данфос», які вже мають позитивний досвід реалізації проектів термомодернізації багатоповерхівок в різних містах України.
На початку зустрічі мешканцям запропонували ознайомитись з результатами розробки концепції термомодернізації одного із будинків, який був обраний для реалізації пілотного проекту в рамках міжнародного проекту „Підвищення обізнаності з енергоефективності в будівлях”. Керівник ГО «Мама-86-Одеса» розповіла присутнім про те, що для реалізації проекту свої досвід та зусилля об’єднали експерти німецьких архітектурних організацій «Auraplan» (Гамбург) та „Житлова ініціатива для східної Європи” (IWO, Берлін), представники кафедри будівництва та господарства Одеської державної академії будівництва та архітектури, експерти Одеської енергозберігаючої компанії та приватних кампаній, а також громадських організацій „МАМА-86-Одеса” і „Одеський житловий Союз”. Місцеві мешканці із зацікавленістю слухали про розробку концепції термомодернізації цього будинку та про застосування в роботі європейської програми, що зазвичай використовується при проектуванні пасивних будинків.
Не менш цікавою була тема про фінансування заходів із санації будинків. Тому С.Ф. Слесаренок проінформувала присутніх про можливі варіанти співфінансування таких заходів, враховуючи також часткове фінансування робіт за рахунок коштів міської „Програми енергоефективності м. Одеси на 2013-2015 роки” та часткове фінансування робіт за рахунок коштів державної програми пільгового кредитування енергозберігаючих заходів (під 3%  річних).

 IMG_0653     IMG_0635

   Багато питань та активні обговорення викликала інформація представника фірми «Данфос». Людей зацікавили конкретні рішення проблемних питань з обігріву власних квартир та економії енергоресурсів. Тому навіть після завершення заходу «вуличні» дебати продовжились особистим спілкуванням окремих мешканців зі спеціалістами.

IMG_0787

    Підсумовуючи результат зустрічі змешканцями проблемних будинків однозначно зрозуміло, що розробка концепції енергетичної санації будинків є гарним підґрунтям для процесу прийняття рішення мешканцями будинків щодо надання / не надання згоди на початок енергетичної санації будинку. Тому в рамках проекту „Підвищення обізнаності з енергоефективності в будівлях” буде продовжено обстеження та розробка концепції термомодернізації типових багатоповерхових будинків.

Фото з дебатів можна знайти тут http://www.ex.ua/view_storage/682850023333

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s