Європейський тиждень сталої енергетики продемонстрував можливості заощадження енергії в Україні

З 24 до 28 червня 2013 року в Україні відбувся Європейський тиждень сталої енергетики. Тематичні круглі столи, презентації, освітні заходи та кінопокази у різних містах України стали частиною загальноєвропейської ініціативи, що об’єднує заходи по всій Європі, націлені на популяризацію відновлювальних джерел енергії  та скорочення споживання енергії.

EUSEW1

Цього року Україна долучилась до Європейського тижня сталої енергетики втретє. Під час Тижня свої здобутки презентували проекти з енергоефективності, які фінансуються чи втілюються Європейським Союзом та українськими містами. Європейський тиждень сталої енергетики відкрило «Місто сонця», – виставка енергоефективних технологій та ініціатив у житомирському Парку ім. Гагаріна 24 червня.
Виступаючи на офіційній церемонії відкриття Європейського тижня сталої енергетики, Вальтер Треттон, керівник секції з питань енергетики, довкілля та транспорту Представництва Європейського Союзу в Україні, зазначив: «Європейський тиждень сталої енергетики проводиться в Україні втретє, і активна участь України є фактом, що дуже надихає. Він засвідчує, що Україна поступово усвідомлює величезний потенціал «прихованого палива», що міститься в енергоефективних та енергоощадних технологіях. Питання про те, як ощадно ставитися до води, газу та електроенергії, як зменшувати ціну, яку ми платимо за енергоресурси, є важливими для всіх громадян».
Коментуючи заходи у «Місті сонця» Вальтер Треттон, зазначив: «Самостійно сконструювати сонячну батарею – це просто й весело, і ви можете цьому тут навчитися. Якщо ви відчуваєте спрагу, у «Місті сонця» вам приготують чай на сонячній плиті. Пробіг автомобілів, що працюють на біопаливі, засвідчить потенціал біопалива в Україні. Завдяки цим ініціативам Україна долучиться до сотень інших подій в усіх державах-членах Європейського Союзу та по всьому світу».  
Відкриття Європейського тижня сталої енергетики в Україні святкували в Житомирі – одному з найактивніших українських міст у застосуванні енергоефективних технологій. Виступаючи на церемонії відкриття, мер міста Володимир Дебой зазначив: «Місто Житомир – це європейське місто, і єдиний вихід для нас полягає в ефективному використанні енергетичних ресурсів, енергозбереженні та нових технологіях. Ми хочемо, щоб наші люди платили розумні ціни за спожиті енергоносії… і щоб ми себе відчували надійним та комфортним європейським містом. Я хотів би подякувати Європейському Союзу, завдяки якому в місті Житомирі відкривається Тиждень сталої енергетики».
Представництво Європейського Союзу організувало Європейський тиждень сталої енергетики в Україні в тісній співпраці зі своїми партнерами: місцевою та регіональною владою, міжнародними організаціями (Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) та Фондом партнерства з питань енергоефективності та довкілля у Східній Європі (E5P), з українськими громадськими організаціями та активістами. Андерс Лунд, керівник Фонду E5P, зазначив, що фонд «вирішив підтримати місто Житомир двома проектами енергоефективності із загальним бюджетом в 6,5 мільйонів євро, які працюватимуть на користь мешканців та споживачів міста». За словами Маґнуса Рістедта, керівного директора НЕФКО, ініціатива спрямована «не лише на поліпшення життя мешканців Житомира, але й на демонстрацію іншим містам України, що енергоефективність є шляхом у майбутнє».

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s