Сонячний еко-мобіль відвідав Київ в рамках Європейського тижня сталої енергетики

  image001 Сонячний еко-мобіль, сконструйований студентами Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ), завдяки трьом сонячним панелям загальною потужністю 270 Вт може розвивати швидкість до 25 км/год. Всі бажаючі могли побачити цю розробку і навіть покататись на ній 23 червня на Хрещатику в рамках Європейського тижня сталої енергетики. Приїзд еко-мобіля дніпропетровських студентів став можливим завдяки підтримці Асоціації відновлювальної енергетики «Альтернатива».

 IMG_43211За словами завідуючого кафедрою автомобілів і автомобільного господарства НГУ, Костянтина Баса, це не перший еко-автомобіль, який розробили студенти НГУ у їхньому конструкторському бюро. Студенти починали з огляду, складання бізнес-плану і технічного завдання. Також було проведене 3D- моделювання і розрахунки, розроблені робочі креслення, після чого студенти власноруч зібрали еко-мобіль.

IMG_43061

«Університету подібні проекти дозволяють залучити талановиту молодь до науково-дослідної і конструкторської роботи і спрямувати інтелектуальний потенціал студентів на вирішення проблем глобальних енергетичних проблем сучасності», говорить Костянтин Бас. За словами доцента кафедри автомобілів і автомобільного господарства НГУ, Андрія Самойленка, за останні 5 років студенти сконструювали 5 екологічних автомобілів: 2 міні-електромобілі, 2 гібридних кара і 1 мобіль на сонячних батареях. В університеті також проводяться фундаментальні дослідження «Гібридизація вітчизняного автомобіля» під керівництвом академіка НАН України Георгія Півняка.

IMG_43091

Як стверджує вчений, результати цієї роботи можуть суттєво вплинути на екологічну ситуацію в населених пунктах і особливо у великих містах, не кажучи вже про економію витрат на паливо.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s