«День сталої енергетики на Хрещатику» подарував гарний настрій киянам

DSC_0094    30 червня 2013 року в рамках Європейського тижня сталої енергетики в Києві відбувся «День сталої енергетики на Хрещатику», що залучив сотні, а то і тисячі киян до конкурсів, вікторин, акцій та екологічних розваг.

   Європейський тиждень сталої енергетики проходить у багатьох країнах Європи, маючи на меті поширення концепції енергозбереження, енергоефективності та альтернативної енергетики серед населення. Цього року вперше до святкувань долучилися сотні учасників – як прості громадяни, так і організації та інституції. Заходи, що відбуваються в рамках Європейського тижня сталої енергетики, спрямовані на поліпшення енергоефективності та збільшення використання відновлюваної енергії як запоруки енергонезалежності держав та екологічного майбутнього людства. Вони сприяють поширенню найкращих практик, надихають на нові ідеї та об’єднують задля досягнення завдань ЄС щодо енергетики та цілей, що пов’язані зі зміною клімату.

IMG_4959Україна також стала на шлях забезпечення енергетичної безпеки та покращення екологічної ситуації: по всій країні будуються сонячні та вітрові електростанції, які вже живлять цілі міста, також активно розвиваються інші види отримання “чистої” енергії, з’являється все більше активістів та організацій у сфері екології, входить в моду екологічний транспорт та ін.

  «День сталої енергетики на Хрещатику» був перенесений з 23 червня 2013 року, у зв’язку з блокуванням заходу представниками ДАІ. Роз’яснення ситуації організатори все ще сподіваються одержати. Тим часом захід, нехай і без сонячного мобіля із Дніпропетровська, і без флеш-мобу із залученням екологічного транспорту, пройшов 30 червня і ознаменував закриття Європейського тижня сталої енергетики в Україні, довівши, що Україна готова до змін.

IMG_4648

  На Хрещатику (вперше в Україні за підтримки Еко-клубу «Еремурус») були представлені авто-муляжі, розроблені віденським професором Германом Кнофлахером, що демонстрували киянам, скільки місця займають та скільки викидів СО2 спричинюють автомобілі у мегаполісах і не тільки. Діти захоплено долучились до акції та кермували автомобілями самостійно, роздаючи інформаційні буклети перехожим із закликом використовувати еко-транспорт.

 

 Скоротити викиди СО2 в атмосферу також суттєво допомагають альтернативні джерела енергії. Наприклад, лише сонячні станції Криму дозволяють скоротити викиди СО2 на 233 тисячі тонн на рік. Прикладною може стати статистика по Daewoo Lanos, викиди СО2 від якого в рік в середньому складають 4,6 т. Тобто зниження викидів від Кримських сонячних станцій в рік рівноцінно зупинці 50361 автомобілів Lanos (для розуміння у 2012 їх вироблено 5 тис. шт.). Саме тому за підтримки компанії ПРОЛЕГО (дитяча студія «Винахідник») АВЕ «Альтернатива» залучила дітей до конструювання сонячних станцій, вітрових

 установок, сонячних та електромобілів, аби кожен міг не тільки більше дізнатись про енергію природи.

А й побачити її в дії. Крім того, гості могли посмакувати яєчнею від ТМ Ясенсвіт, яка смажилась на сонячній плитці, побачити в дії сонячний колектор від Національного екологічного центру України.

  Екологічні театралізовані вікторини з аніматорами та зелений аква-грим від МГО Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» також не залишили байдужою жодну дитину. Асоціація відновлюваної енергетики «Альтернатива» залучила киян до акції СТОП: кожен

IMG_4451

 міг залишити свій відбиток долоні, сказавши стоп марнотратному використанню ресурсів і обираючи стале майбутнє. Морква-клуб розважав гостей грою «Еко стежка».

  «День сталої енергетики на Хрещатику» під егідою представництва ЄС в Україні координували 4 громадські організації (МГО Київський міжнародний енергетичний клуб «Q-Club», Екологічний клуб «Еремурус», АВЕ «Альтернатива» та Національний екологічний центр України), до проведення було залучено десятки партнерів і понад 50 осіб. Генеральний медіа-партнер – Інвестгазета, генеральний онлайн-партнер – ДЕЛО.

  Деталі на сайтах організаторів: www.alternativa.info/blog, www.eremurus.org, www.qclub.org.ua, www.necu.org.ua, www.eusew-ukraine.net  та на ресурсах інформаційних партнерів www.delo.ua, www.investgazeta.net.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s