На відкритті Європейського тижня сталої енергетики львів’ян пригощали “сонячною кавою”

23З нагоди відкриття Європейського тижня сталої енергетики експерти Екоклубу та Національного екологічного центру України провели у центрі Львова вуличну інформаційну акцію.

energyweek1 (2)

Перехожим пропонували спробувати каву, зварену на сонячному концентраторі. Також екологи демонстрували сонячні панелі та міні-колектор, роздавали відвідувачам інформаційні листівки та інструкції зі збору і використання сонячних колекторів.

В умовах газової війни із Росією дедалі більше людей звертають увагу на альтернативні джерела енергії. «Енергетична незалежність для успішної держави – питання не менш важливе, аніж політична безпека чи економічна стабільність. І вона залежить від кожного з нас. Сьогодні, на жаль, ми серед тих країн, які споживають найбільше енергоресурсів у Європі. Майбутнє ж – за енергією сонця. Це хороше рішення енергетичних проблем України, що дозволяє і заощаджувати кошти, і зберігати довкілля чистим»,  ̶  коментує керівник проекту «Увімкни сонце – живи комфортно» Оксана Майборода.

Відвідувачі були здивовані простотою виготовлення сонячного колектора та його високою ефективністю. «Колекторами зацікавився нещодавно, хочу поставити на заміському будинку. Сьогодні був вражений порівняно дешевою вартістю саморобної установки: придбати подібний коштує 500-700 доларів, в той час, як зробити власноруч можна в половину дешевше. А ще сподобалась технологія збору  ̶  просто, як борщ»,  ̶  жартує львів’янин Микола.

 «Такі події, як Тиждень сталої енергетики – це хороша можливість наголосити українцям на необхідності раціонального  споживання енергії, завдяки енергозбереженню та енергоефективності. Ми доносимо людям, що відновлювані джерела енергії, зокрема сонячна, та колектори як спосіб її використання – це якісно, доступно кожному та екологічно», – додає Аліна Архипенко із Екоклубу.

Проект «Увімкни сонце – живи комфортно» організований Міжнародною мережею жіночих організацій «Жінки в Європі за спільне майбутнє» (WECF) у співпартнерстві із Національним екологічним центром України, Татарбунарською районною громадською екологічною організацією «Відродження» та Рівненською громадською організацією «Екоклуб» і відбувається за підтримки Європейського Союзу.

Детальніша інформація про проект на сайті http://ecosolar.org.ua

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s