Сонячні жалюзі – альтернатива для мешканців багатоповерхівок

Інтерес до альтернативних джерел енергії підкріплюється не тільки бажанням зберегти нашу планету, а й можливістю зекономити. У всьому світі встановлюються потужні сонячні та вітряні електростанції, за допомогою яких можливо поступово відмовлятися від традиційних енергоносіїв, знижуючи собівартість такої енергії в цілому. Чимало власників будинків уже встановили сонячні панелі, проте мешканці багатоповерхових будинків не завжди мали таку можливість до цього моменту. Адже, щоб встановити таку конструкцію, наприклад, на даху, не обійтись без дозволів сусідів чи ЖЕКу.

Український винахідник Євген Ерік розробив винахід, який дозволяє мешканцям багатоквартирних будинків отримати порівняно недороге рішення у забезпеченні власної квартири безкоштовною енергією від сонця: сонячні жалюзі. «Сьогодні більше 50% жителів Землі проживають в містах. Ми хочемо дати їм можливість брати зелену енергію прямо з вікон», – говорить Ерік.

Розумні жалюзі SolarGaps – це невеличкі сонячні модулі, які монтуються на віконні жалюзі зі внутрішнього та зовнішнього боку вікона. Ці модулі перетворюють сонячне випромінювання в теплову та електричну енергію, генеруючи до 100 кіловат енергії щомісяця. Перетворювач зберігає одержувану енергію і спрямовує її в мережу, щоб живити електроприлади у квартирі. Як стверджує винахідник: “Відключитися від зовнішніх мереж можливо при обладнанні понад 10 метрів квадратних вікон, що виходять на південну сторону. Економія тільки на кондиціонуванні за рахунок блокування прямих сонячних променів може досягати 90%. А одержувану енергію можна використовувати для роботи комп’ютерів, побутової техніки та освітлення. Ми додали ключове рішення, що дозволяє підключити жалюзі до домашньої мережі без використання акумуляторів і дорогих інверторів. Вам просто потрібно включити блок управління жалюзі в розетку, і вони почнуть живити ваш будинок додатковою енергією від сонця. Надлишок енергії можна зберігати і накопичувати, а при бажанні навіть і продавати за “зеленим” тарифом обленерго.”

Цей винахід вже зацікавив інвестиційні компанії щодо додаткового фінансування, що дозволить запустити серійне виробництво і стати доступним для кожного прогресивного українця, який захоче економити та, як і Ерік, зберігати планету.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s