На Рівненщині побудують 75 кілометрів велодоріг

У Рівному планують збільшити кількість велосипедних доріжок. Якщо зараз на балансі у міста знаходиться 300 кілометрів доріг, то за наміром управління ЖКГ планується відвести 75 кілометрів спеціально для велосипедистів.

Проблема велодоріжок для Рівного дуже актуальна. Адже мешканці зазвичай мають щоденно долати 4-5 кілометрів, щоб дістатися центру міста, і роблять вони це зазвичай за допомогою велосипеда. Проте, не зважаючи на такий попит у велошляхах, Рівне відчутно поступається у цьому питанні Києву, Львову, Івано-Франківську.

Для того, щоб покращити ситуацію, управління ЖКГ обласного центру під час розширення доріг планує облаштувати велодоріжки. Наразі це торкнеться вулиць Уласа Самчука та Буковинської, з виїздом на Київську. Наступний крок – шлях від Набережної, від Проспекту Миру до памп-треку («Зелена стежка»). Цей проект знаходиться на доопрацюванні та вартуватиме бюджету 700 тисяч гривень.

Як зазначають жителі міста, які обирають екологічний вид транспорту, поява нових велошляхів дуже потрібна. За їх відсутності велосипедистам доводиться їхати разом з автівками. На жаль, не всі водії чотирьохколесних засобів з повагою ставляться до такого сусідства. За словами велоактивіста Рівненщини Олександра Старжинського: «Є водії, які не вважають велосипед за транспорт. Вони не бачать або не хочуть звертати увагу, ще гірше – підрізають на дорозі. Це залежить від культури людей. Є порушники і серед водіїв, і серед пішоходів».

Визнання потреб велосипедистів та побудова нових велодоріг відбувається у цих краях поступово. Відчутно прискорюють цей процес громадські активісти, які спільно зі владою намагаються наголошувати на важливості еко-транспорту. На їх переконання, в першу чергу потрібно розвивати пішохідну інфраструктуру, громадський транспорт і вело інфраструктуру.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s