Кременчужан навчили збирати бюджетний сонячний колектор

Розвіяти міф, що альтернативна енергія «коштує» дорого вирішили учасники проекту «Сонце без меж» у Кременчуці. Усіх бажаючих вони запросили приєднатися до свого майстер-класу із виготовлення сонячного колектора. За допомогою цього пристрою можна відмовитись від використання газу для підігріву води, розмістивши його або на даху власного дому, або на стіні багатоповерхового будинку.

Учасники майстер-класу на власні очі переконалися, що зібрати такий колектор під силу кожному.Вартуватиме він 6 тисяч гривень, а більшість деталей можна знайти під рукою. Приміром, у діло можуть піти скло із старих дерев’яних вікон, які викидають, замінюючи на пластикові склопакети, та скловата, яка зазвичай лишається після ремонту. Головне – мати бажання та трохи вільного часу.

Деякі секрети, як зробити сонячний колектор більш ефективним розповів один із учасників проекту Андрій Клипачевський. По-перше, для кременчуцької місцевості найкраще буде встановити пристрій під кутом 49 градусів, розмістивши його на південній стороні. По-друге, розраховуючи розміри майбутнього колектору, треба врахувати, що 1 квадратний метр забезпечить підігрів 100 літрів води. Темний же колір панелі – є обов’язковою умовою.

Організатори майстер-класу мають намір у майбутньому розробити методичку, за якою кожен бажаючий зможе зробити собі еко-пристрій та заощаджувати на використанні енергії.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s