Старт Європейського тижня сталої енергетики у Луцьку

Сьогодні в Луцьку відбулось відкриття Європейського тижня сталої енергетики. На Театральному майдані до жителів міста, які прийшли долучитися до урочистостей, звертались сьогодні представників Європейського Союзу в Україні, високопосадовці обласної та міської влади, керівники донорських структур та міжнародних організацій, громадських організацій тощо.
DSC_5379.jpg

Одним із перших Луцький міський голова Микола Романюк підкреслив важливість енергозбереження не лише для України, а всього світу в цілому. та корисність такого заходу, який дозволяє ділитися досвідом, напрацюваннями та ідеями, які дозволяють заощаджувати енергетичні ресурси планети – протягом тижня Луцьк відвідують мери інших міст, які розкажуть про успішне впровадження енергоефективних технології.
DSC_5397.jpg

Подумати про зиму саме зараз, закликав керівник третього відділу програм допомоги «Енергетика, транспорт та навколишнє середовище» представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон. Жити в умовах підвищення тарифів не легко, і особливо це буде відчутно взимку. Саме тому, не згаявши часу зараз, є можливість добре підготуватися до холодного сезону. «Україна повинна пройти надзвичайно важливі кроки, адже ще кілька років тому вона була позаду європейських стандартів. Звичайно, ми свідомі того, що багатьом господарствам важко жити від здорожчання енергоносіїв, але вважаємо, що такі кроки необхідно робити,» – зауважив він. І серед таких кроків, які наша держава має зробити в першу чергу, – зміни до законодавства, передовсім закону про газ, про виконання енергозаощаджуючих заходів у житлових будинках тощо.
DSC_5454.jpg

Долучилась до свята й керівник проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Діана Корсакайте. Під час свого виступу вона коротко розповіла про цілі та завдання проекту: «Наш проект підтримує 17 міст України, включаючи Луцьк. Ми допомагаємо цим містам у реалізації енергоефективних заходів і заходів чистої енергії. Основна мета допомоги — скоротити імпорт викопних видів палива і викиди в атмосферу парникових газів. Наш проект має на меті, щоб прості мешканці країни змінювали своє ставлення до енергії та її використання. Щоб зверталися до джерел альтернативної енергії і ефективно її використовували». За її словами проект готовий допомогти залученням інвестицій до Луцька, що безумовно сприятиме кращому життю мешканців міста.

Виступ керівника проекту USAID

Після офіційної частини лучани мали змогу оглянути виставку виробників енергозберігаючого обладнання та отримати більше корисної інформації про енергозаощадження з інформаційних кіосків.
Усі бажаючі долучились і до велоквесту, тематикою якого, як не важко здогадатися, стало бережливе використання енергоресурсів. Малеча ж залюбки прикрасила доріжки міста малюнками під час акції «Чиста енергія-чисте майбутнє», на згадку про що кожен отримав невеличкий подарунок з рук секретар міської ради Юлія Вусенко.

Відкриття тижня стаолї енергетики у Луцьку

Відкриття тижня сталої енергетики у м.Луцьку

Відкриття тижня сталої енергетики у Луцьку
І це далеко не весь перелік «цікавинок», які підготували організатори: ековиставка, художній пленер та енергетичний хакатон – чекали на увагу відвідувачів заходу.
На додачу у цей же день до міста завітала ініціатива, організована представництвом Європейського Союзу в Україні, “Євробус: будуємо Європу в Україні”. Цей незвичайний освітній захід мав на меті розповісти лучанам про євроінтеграційні процеси, які дуже актуальні для нашої держави. Проте зробити це цікаво та весело завдяки вікторинам та конкурсам на європейську тематику, пазл-зонам, фотовиставкам, майстер-класам, вуличній бібліотеці.
Нагадаємо, що це не єдиний захід, якій заплановано в Луцьку під час проведення Європейського тижня сталої енергетики. Детальні плани ви можете знайти у розділі Події тижня, а ми зі свого боку продовжимо інформувати вас про найактуальніші та найцікавіші події.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s