Завдяки енергозаощадженню Луцьк зекономив більше 3 мільйонів гривень

У Луцьку триває Європейський тиждень сталої енергетики. На разі, усі бажаючі мали змогу дізнатися про те, як ефективно використовувати енергозаощаджуючі ноу-хау для того, щоб у їх будинках навіть в найхолоднішу пору завжди було тепло. Відбулося це 12 червня під час огляду будівель, які вже успішно використовують різні засоби, щоб скоротити використання енергоресурсів. При цьому результати, яких досягнув Луцьк, приємно вражають, адже якщо порівняти 2014 рік з минулим, то місто заощадило 12% від попередніх витрат, а це 5 млн. гривень з бюджету. При цьому економія торкнулась і державних установ, які скоротили використання електроенергії (на 5,7%), тепла — (на 5,4%), гарячої (на 21,35%) та холодної води (на 1,79%.) та газу (15,93%).
Запорукою досягнутих результатів стала широка фінансова підтримка Європейського Союзу та його партнерів, зокрема, Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).
За словами першого заступника Луцького міського голови Тараса Яковлева фінансування від корпорації НЕФКО планують витратити на утеплення та модернізацію навчальних установ. Так, приміром, у гімназії № 21 імені Михайла Кравчука планують повну термодернізацію будівлі. Нині тут є басейн, який повністю утеплений, і у якого замінено все насосне обладнання. Додатково у гімназії облаштовані індивідуально-теплові пункти (ІТП), реконструйовано систему освітлення.
модернізація будівль

Позитивні зміни торкнулись і ДНЗ №21, 11, ЗОШ №5, де було замінено вікна та двері, здійснено балансування системи опалення, модернізовано систему освітлення.

Хорошим прикладом розумного ґаздування стало й луцьке ОСББ на проспекті Відродження, 22. Яке вирішило «вкластися» в утеплення будинку, що призвело до значної фінансової економії – вартість опалення за кожен квадратний метр у цьому домі знизилась більше як вдвічі. “На прикладі цього будинку ми всім об’єднанням співвласників показуємо, що в принципі набагато дешевше вкласти гроші в утеплення і віддавати кредит, аніж платити просто за опалення”, – сказав Тарас Яковлев. Але жителі будинку налаштовані крокувати далі – у планах заміна ліфтів та встановлення сонячних колекторів.

луьке ОСББ на проспекті Відродження, 22

луцьке ОСББ на проспекті Відродження, 22

луцьке ОСББ

луцьке ОСББ

Естафету економії підхопило й ОСББ «Явір 2011» по вул. Ніла Хасевича, 6, яке також встановило індивідуальний тепловий пункт та здійснило утеплення житлового будинку.
В цілому через низку нововведень та модернізації Луцьку вдалось зекономити 3,087 млн грн. Врахуємо, що надалі, з поширенням енергозберігаючих заходів, ця цифра може збільшитись в рази, а, отже, допоможе використати ці кошти на корисні для міста статті бюджету.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s