Україна може рухати зелену енергетику вперед, — Зінченко

В Україні стартував Європейський тиждень сталої енергетики. Заходи, присвячені енергозбереженню, пройдуть у 15 містах України, зокрема у Луцьку, Вінниці, Миргороді і навіть у Горішніх Плавнях

Про заходи у рамках Євротижня сталої енергетики розповіли координаторка Тижня від представництва ЄС в Україні Олеся Мигаль та Олег Гарасевич, керівник програм Асоціації «Енергоефективні міста України».

Незалежний експерт, засновник мережі енергетичних новацій Greencubator Роман Зінченко розповів про успіхи України у створенні стартапів із енергозбереження.

Ольга Веснянка: Цей тиждень енергетики активно пішов у регіони — він був відкритий у Луцьку. Чому саме там і де ще відбуватимуться заходи?

Олеся Мигаль: Щороку обирають нове місто для відкриття, і цього року було обрано Луцьк. Ми очікуємо, що від сьогодні протягом десяти днів різноманітні заходи відбудуться у понад 15 містах України.

З основних меседжів — задуматись, наскільки економно ми використовуємо енергію. Ця європейська ініціатива виникла 2006 року, Україна долучається лише рік поспіль.

olesya_mygol_У Вінниці буде проводитись багато заходів для молодої аудиторії, також заходи проходитимуть у Нововолинську, Вознесенську, Миргороді, Конотопі. У Горішніх Плавнях буде інформаційна кампанія, заохочуватимуть людей використовувати велосипеди.

Особливо важливий захід буде у Луцьку 13 червня — конференція, яку проводить асоціація «Енергоефективні міста України».

Ольга Веснянка: Як розвивається стала енергетика в Україні?

Роман Зінченко: Наша установка полягає у тому, що для розвитку сталої енергетики потрібно створювати сталі бізнес-ідеї і впроваджувати їх у повсякденне життя. Україна не є європейським лідером, але за останній рік у нас відбувся прогрес у просуванні відновлювальної енергетики у домогосподарствах.

roman_zinchenkoУкраїнські команди та їх енергетичні стартапи займають хороші місця в світових рейтингах і допомагають українським містам економити. У Львові наша команда допомогла зекономити декілька десятків мільйонів гривень на опаленні на енергетичному менеджменті.

Василина Думан: У яких сферах життя ми можемо економити?

Олеся Мигаль: Одним з меседжів Європейського тижня сталої енергетики є заощадження у галузі житлового сектора. Ми недовикористовуємо потенціал енергоутеплення будинків і можливості відновлювальної енергії.

Необхідно на законодавчому рівні запровадити облік води, електроенергії. Кожен з нас відчуває, наскільки непрості кроки Україна робить у сфері енергетичної реформи, бо це б’є по гаманцю кожного з нас.

Але без цих кроків заохотити простих громадян економити неможливо. Сподіваюся, у найближчі роки у нас буде закріплено на рівні кожного будинку принаймні облік електроенергії.

Роман Зінченко: У нас великий простір рішень, питання у суспільній і політичній волі. Ми спостерігаємо великий вугільний реванш, і це величезний виклик енергетичній та екологічній безпеці країни, бо країна досі не переймається власною енергетичною безпекою поза диверсифікацією джерел енергії.

У нас є вектор, який стосується енергоефективності, але ми продовжуємо бути виробником субсидій і боротися не за якість життя, а за міфічні тарифи.

Коли ми подивимось на певні індикатори розвитку світу, то побачимо, що найбільш успішні країни досягають цього успіху ефективністю праці й ефективністю споживання. Ми боремся за неефективне споживання і кричимо, що енергія має бути супердешевою.

Повний текст розмови на сайті Громадського Радіо

Автори – Василина Думан, Ольга Веснянка, Громадське Радіо

фото – Громадське Радіо

 

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s