У Вінниці під час виставки електрокарів продемонстрували «Таврію» з електродвигуном

У той час, коли в Європі надзвичайної популярності набувають електромобілі, які вже є у багатьох світових марках авто, наші споживачі тільки починають звикати до цього виду еко-транспорту. Для того, щоб підтримати тих, хто все-таки вирішив сісти за кермо електромобіля та дати їм змогу поділитися між собою досвідом та актуальними проблемами організатори Європейського тижня сталої енергетики вирішили провести у центрі Вінниці виставку електромобілів.
Загалом на виставці було представлено сім автівок. В основному це були Нісани, Шевролє та особливій «гість» перероблена Таврія. І хоча кількість учасників не дуже велика, порівнюючи з минулим роком, коли на подібному заході було представлено тільки одну машину, можемо говорити про позитивну динаміку у бажанні українців пересуватися екологічним авто.

Коментуючи таку ситуацію, Руслан Бурко, саме той прихильник електромашин, який вже двічі бере участь у виставці, зазначає: «Це гарна тенденція. Люди перестають фанатіти від “шумних двигунів та спорткарів” і нарешті почали піклуватися про матінку-землю. Майже щомісяця у Вінниці з’являється по новому електромобілю, серед яких найпопулярнішим є «Nissan Leaf».
Таврія с елекродвигуном
Таврія с електродвигуном
Тож, в чому полягає проблема та що заважає цій тенденції крокувати швидше?  Питання не в тому, що українські споживачі не розділяють ідеї енергозбереження, навпаки бажаючих їздити на автівках, які дозволяють економити, при цьому не псуючи природу, чимало, проблема полягає у відсутності інфраструктури, яка б дозволила водіям без перешкод «підживлювати» свій транспорт. Підтверджує ці здогадки і Руслан Бурко, адже вважає, головне, щоб місцева влада допомогла встановити зарядні станції у місті та області, що зараз є суттєвою перепоною для росту популярності електрокарів.

На разі у місті функціонує 2 зарядки та у найближчому майбутньому планують звести ще одну. При цьому, за словами учасників, така ситуація не тільки у Вінниці, а в області загалом.
Проте, не всіх стримує мала кількість заправок у бажанні їздити на електромобілях. Наприклад, студенти Вінницького вищого профучилища №11, навіть доклали зусиль, щоб самим створити один з них. Винахідники вирішили оновити «Таврію» на еко-лад, витративши на це більш як півроку. Інновація полягала в наступному: заміна двигуна на електричний, встановлення необхідної електроніки та відповідного акумулятора. Вартість такого «тюнінгу» не розголошується, хіба що новатори, кажуть, що найдорожчим їм обійшовся саме необхідний акумулятор.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s